Krediler

Corona Virüs Kredisi Başvuruları Onaylanmaya Başladı

Devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve VakıfBank tarafından hane geliri 5000 TL altında olan vatandaşlar için Temel İhtiyaç Kredisi adı altında ülkenin Corona virüsü nedeni ile ekonomik olarak zor günlerden geçtiği dönemde maddi destek olmak amacı ile kredi imkanı sundu.

10000 TL’ye kadar başvuru yapılabilen Temel İhtiyaç Kredisi halk arasındaki adı ile Corona Kredisi‘nin başvuru sonuçları açıklanmaya başladı. Hane gelirinin yanında evlilik, çocuk sahibi olmak gibi farklı etkilerinde bulunduğu temel ihtiyaç kredisinde birçok kişi istediği krediyi alamamaktan yakınıyor. Sosyal medya ve diğer mecralarda yazılanlara bakılacak olur ise Temel İhtiyaç Kredisinin üst limiti olan 10.000 TL birçok kişi tarafından alınamamış. Fakat başvuranların çoğunluğu için 5000 TL ile 2000 TL arasında kredi onayı çıkmış görünüyor. Hatta herhangi bir gelir kaynağı olmayan öğrenciler için dahi temel ihtiyaç kredisi başvuruları onaylanmış. Bankalar başvuran sayısı çok olunca kredisi olabildiğince fazla kişiye ulaştırmayı düşünmüş olmalılar.

Temel İhtiyaç Kredisi Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

6 ay ertelemeli olarak alınabilen temel ihtiyaç kredisi Nisan 2020 ayında alındığı düşünülecek olursa ilk ödemesi Ekim 2020 ayında olacak şekilde ödemesine başlanacak.

Temel İhtiyaç Kredisi Vade Sayısı

Ödemeler tüketicinin isteğine göre 36 aya kadar vadeye bölünebiliyor.

Temel İhtiyaç Kredisi Ödemeleri Ne Kadar?

36 ay vadeyi baz alacak olursak ilk 6 ay ödeme yapılmayacak olan temel ihtiyaç kredisinde kalan 30 ay için;

– 10.000 TL için 30 ay X 376 TL

– 7500 TL için 30 ay X 282 TL

– 5000 TL için 30 ay X 188 TL gibi oldukça düşük bir miktarda ödeme yapılacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı