Banka Kartları

Enpara EFT Saatleri 2020

Son yıllarda para alışverişlerinin bankalar aracılığıyla yapılması gün içerisinde rutin karşılanabilecek bir olay haline gelmiştir. İnternet sektörünün gelişim göstermesiyle insanlar yaptığı işlerin daha zahmetsiz, hızlı ve güvenli hale gelmesini beklerken bu bekleyiş iyi bir sonuç doğurdu. QNB Finansbank bünyesine bağlı olan Enpara ile para transferi işlemleri birçok bankaya nazaran daha masrafsızdır. Bunun sebebi ne diye soracak olursanız eft ve havale gibi para transferi türlerinin herhangi birinde kesinlikle ve kesinlikle müşteriye masraf yansıtılmamaktadır. Ancak enpara eft saatleri 2020 yılında da her bankada olduğu gibi belirli saatler aralığında gerçekleşmektedir.

Enpara EFT Saatleri

Elektronik Fon Transferi aracılığıyla para göndermek için her bankada olduğu gibi enparada da çalışma saatleri içerisinde işlem yapmanız gerekmektedir. Bu süre 09:00 ve 17:15 saatleri arasını işaret ediyor. Ayrıca Enpara’nın uygulamaya koymuş olduğu Geç EFT hizmeti de kullanıcılarını bir hayli mutlu ediyor diyebiliriz. Geç EFT uygulaması EFT saatlerinin 17:30’a kadar uzatılmasını gerektiren bir uygulamadır. Herhangi bir şekilde acilen farklı bir bankaya para göndermeniz gerekiyor ve Enpara eft saatleri geçmiş durumda, bu an içerisinde yapmanız gereken tek şey eft talimatını vererek geç eft hizmetinden faydalanmaktır.

Enpara EFT Ücretleri

Enpara uygulaması kendi farklılığını kendisi yaratarak diğer bankalar gibi eft ve havale işlemi için müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bu uygulamanın herhangi bir şekilde sonlanma zamanı gibi bir ibare bulunmamakta olup “ömür boyu eft ve havale ücreti yok!” sloganı da enpara tarafından kullanılmaktadır. Bu sebeple Enpara müşterisi olmak kullanıcılar için ek masraflardan kaçınmak için büyük bir fırsat diyebilmek mümkün oluyor. Aynı zamanda Enpara kullanıcısı olduğunuz süre boyunca yapmış olduğunuz eft ve havale işlemlerinden ettiğiniz tasarrufları Enpara mobil uygulaması aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Enpara EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Enpara EFT işlemi her bankada olduğu gibi mobil uygulama, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı yoluyla çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için parayı göndereceğiniz kişiye dair IBAN veya hesap numarası gibi bilgilere sahip olmanız para transferi sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için yararlı olacaktır. Enpara ile para transferi işlemini aşağıdaki yönergeleri takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Mobil uygulama veya İnternet şubesi üzerinden kişisel bilgileriniz ile kullanıcı girişi yapınız.
  2. Ardından menüde bulunan “Para Transferi” seçeneğini tıklayın.
  3. Bu noktada size bankalar arası (eft) ya da hesaplar arası (havale) işlemlerinden hangisini gerçekleştirmek istediğiniz sorulacaktır.
  4. Hangi işlemi yapacağınızı seçerek devam ediniz.
  5. Son olarak paranın gönderileceği kişinin hesap numarası veya IBAN numarası bilgisini girerek ücretsiz bir şekilde para transferi işlemini gerçekleştiriniz.

Enpara ile yaptığınız EFT işlemlerinin tamamlanma süresi yaklaşık olarak 15 – 20 dakika sürebilmektedir. Bu süre bankanın yoğunluğuna göre değişkenlik gösteriyor olup daha düşük zaman dilimlerinde de gerçekleşebiliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı