Bankacılık

Garanti Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde internetten alışveriş yapmanın fazlasıyla popüler olması kullanıcıların güvenlik konusunda bazı endişeler ile karşılaşmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple bankalar müşterilerinin güvenlik konusunda endişe yaşamaması için bazı uygulamaları yürürlüğe koymaktadır. Bu uygulamalar sayesinde müşteriler daha rahat ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşıyorlar. Garanti Bankası sanal kart oluşturma imkanını müşterilerine sunarak internette yapılan alışverişlerin daha güvenli hale gelmesini sağladı. Bu kartlar herhangi bir şekilde fiziksel olarak sizlere ulaşmamakta olup sadece Mobil Bankacılık ve İnternet Şubesi yoluyla kullanıma sunuluyor. Garanti Bankası sanal kredi kartı oluşturma adımlarını sizler için maddeler halinde belirterek bu işlemi kolayca gerçekleştirmenize yardımcı olacağız.

Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma

Garanti Bankası sanal kart açma işlemlerine başlamadan önce internet bağlantısının bulunduğu bir noktadan internet şubesine veya mobil bankacılığa giriş yapmanız gerekmektedir. Bu durumu gerçekleştirdikten sonra sırasıyla aşağıda belirtilen adımları uygulamalısınız.

  1. Sanal kart oluşturmak için “Başvuru” sekmesine gelerek buradan “Kart” ürününü seçmelisiniz.
  2. Sizlere banka ürünlerinin bulunduğu birçok seçenek sunulacak olup bu seçeneklerden “Sanal Kart” olanın altında bulunan “Başvur” butonuna basmanız gerekiyor.
  3. Bir sonraki adım olarak sanal kartınızın bağlı olacağı hesap kartını veya kredi kartını seçerek işleme devam etmek için “Devam” butonuna basın.

Bu adımları tamamladıktan sonra karşınıza çıkan pencerede internet alışverişlerinizde kolayca ve güvenli olarak kullanabileceğiniz sanal karta ait kart numarası, güvenlik kodu ve son kullanma tarihi gibi bilgiler gösterilecektir.

Garanti Bankası Sanal Karta Para Yükleme

Garanti Bankası sanal kart oluşturma işleminin ardından Garanti Bankası sanal kart para aktarma işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu noktada limitler tamamen sizin elinizde olup bu limit dahilinde alışverişinizi yapabileceksiniz.

  1. Kart menüsüne girerek burada “Sanal Kart”’ı seçin ve gelen ekrandan para aktarımı işlemini gerçekleştirin.
  2. Bu noktada sizden istenen bilgi sanal karta aktarılacak paranın hesaptan veya kredi kartından olacağıdır.Bu soruyu tercihinize göre yanıtlayın.
  3. Bu adımların ardından bilgileri doğru bir şekilde kontrol ederek işlemi tamamlayın.

Garanti Bankası Sanal Kart Nasıl İptal Edilir?

Garanti Bankası sanal kart iptali için müşteri hizmetleri veya mobil uygulama kanalını kullanabilirsiniz. Garanti bankası müşteri hizmetleri numarası 444 0 333 olup bu namaradan bankacılığa dair birçok işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı