Banka BilgileriBankacılık

Halkbank Dost Hesap Nedir? Avantajları nelerdir?

 Halkbank dost hesap kredi mevduat ürünüdür. Halkbank dost hesap avantajları nelerdir, dost hesap nasıl açılır şu şekilde sıralanıyor.

Halkbank dost hesap ayrıcalığından yalnızca KOBİler yararlanabilir. Bu hesap sayesinde hesapta para bulunmasa bile harcama yapılabilir. Hesapta bakiye olmasa bile Dost hesap bu avantajlara sahiptir:

  • Çek ödemeleri yapılabilir.
  • Nakit avans imkanı sunar.
  • Otomatik fatura talimatının gerçekleşmesine neden olur.
  • Vergi borçları Halkbank dost hesap aracılığıyla ödenebilir.
  • EFT ve Havale gibi işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlar.
  • Bankacılık işlemlerinin yapılmasını sağlar.

Halkbank Dost Hesap Nasıl Açılır?

Halkbank Dost hesabı açmak isteyen kişilerin öncelikli olarak mutlaka bir banka hesabının bulunması gerekir. Eğer kişinin hesabı bulunmuyorsa Halkbank şubesine giderek banka hesabı açtırması lazımdır. Bu hesap açılışından sonra Halkbank dost hesabının açılması mümkün hale gelir. Hesap açılışının akabinde hesap limitinin belirlenmesinin sağlanması için tıpkı kredi başvurusunda bulunur gibi bir sözleşmenin tamamlanması gerekir. Kimlik, İmza sirküleri, vergi levhası gibi çeşitli belgelerin ibrazı zorunludur. Bu işlemlerin sonrasında KOBİ için ne kadar limitin sağlanacağı belirlenmiş olacaktır. KOBİLer bu limite bağlı olarak diledikleri her an kredi kullanabilir. Tanımlanan kredi kullanılmadığı sürece faiz konmaz. Sadece hesap sahibi tarafından tanımlanan miktar kullanıldığında faiz işlenecektir. Bu kapsamda hesabın sadece sizde durması halinde herhangi bir faizin söz konusu olmayacağını belirtmek gerekir.

Halkbank Dost Hesap Hesaplamaları

Halkbank dost hesap faiz oranları dost hesap açmak isteyenlerin merak ettiği konular arasında bulunur. Halkbank tarafından bu hesap türüne ilişkin sabit bir faiz bulunmamakla birlikte, KOBİlerin nakit ihtiyacına bağlı olarak çeşitli faiz oranlarından yararlanmaları mümkün hale getirilmiştir. Faiz oranlarını öğrenmek isteyenler Halkbank şubesini ziyaret edebilir. Öte yandan 444 0 401 numarası üzerinden de KOBİlere sunulacak faiz oranlarını ve işlemin tüm detaylarını takipte kalabilirler. 

Halkbank Dost Hesap Avantajları

Dost hesabı kullanarak EFT ve havale işlemleri, doğalgaz-su-elektrik fatura ödemeleri, vergi ve çek ödemeleri gibi pek çok ödeme türünü vakit kaybetmeden yapabilirsiniz. Üstelik bu işlemleri yapmak için hesabınızda belirli bir paranın olmasına da gerek yoktur. Dost hesap bir kredili mevduat ürünü olduğundan dolayı kredi limitinize bağlı olarak ödeme işlemleriniz yapılır. Hesaba daha sonraki zamanlarda para yatırdığınızda borcunuz otomatik olarak kapanacaktır. Faiz ödemelerinde ise nakit avans kullanımı gibi konular hesaba katılarak günlük faiz üzerinden hesaplama yapılır. Faizlerde tüketiciden aylık olarak tahsil edilmektedir.

Halkbank Dost hesabı bulunan kişiler ayrıca Bank24 ATM kartına da sahip olabilecekler. Bu kartı dileyen alışverişlerinde kullanabilirken, dileyenlerde hızlı ve kolayca para çekebilirler. Tam bir kara gün dostu olan Halkbank dost hesabı başvurusu yapmak son derece kolaydır. Halkbank dost hesap başvurusu için gerekli belgelerle birlikte Halkbank şubelerini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı