Sigorta

HGS İsimden Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hızlı Geçiş Sistemi bir diğer adıyla HGS bakiye sorgulama hizmeti uzun yola çıkacak kişiler için hayati önem taşımaktadır. Yolculuk planlarınızı bu duruma göre yapmanız planlı seyehatlarinizde aksaklıklar ile karşılaşma ihtimalinizi en aza indirecektir. HGS plakadan ceza sorgulama işlemi yapılabildiği gibi içeriğimizde HGS bakiye öğrenme ve HGS ceza sorgulama 2020 gibi bilgilerede sahip olabileceksiniz.

HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS bakiye sorgulama işlemlerinizi 3 farklı yol ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu yollar; PTT şubesi, e – devlet, telefon’dur.

E – Devlet Aracılığıyla HGS Sorgulama

E – devlet aracılığıyla bakiye sorgulama işlemi yapmak için “e – Hizmetler” bağlantısının altında bulunan “PTT Genel Müdürlüğü” menüsünü açarak seçmeniz gereken menüden “HGS Bakiye Sorgulama” bağlantısına tıklayın. Bu bağlantı üzerinden bakiye sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Aracılığıyla HGS Sorgulama

PTT ile sorgulama yapmak isterseniz bu işlemde e – devlette olduğu kadar kolaydır. PTT’nin resmi web sitesinden “HGS Müşteri Hizmetleri” kategorisine giriş yapın. Bu noktada isimden hgs sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem içinsizden herhangi bir ücret talep edilmeyecek olup aynı şekilde hgs yüklemelerinizide bu adresten gerçekleştirebilirsiniz.

Telefondan HGS Sorgulama

Telefon aracılığıyla bakiye sorgulama işlemini yapmak diğer iki yöntem kadar basit olmakla beraber 444 1 778 ve 0850 460 60 60 numaralı telefonları aramanız yeterli olacaktır. Bu numaralardan karşınıza çıkacak telesekreterin sizleri yönlendireceği gibi bakiye sorgulama işlemleriniz tamamlanacaktır.

HGS Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer size özel olarak belirlenen HGS bakiyeniz yetersiz ise HGS ile geçiş üstünlüğü bulunan noktalardan geçiş yaptığınızda geçiş ihlalinden ceza yersiniz. Adresinize gönderilecek olan cezayı sorgulamak için PTT ve E – Devlet yollarını kullanabilirsiniz. HGS geçiş ihlali sorgulamasını PTT ile yapmak için “Müşteri Hizmetleri” bölümüne girerek buradan sonra “Geçiş İhlali Sorgula” bağlantısını tıklamanız gerekmektedir. Bu sayfadan sonra karşınıza çıkan ilk sayfada ceza tutarlarınızı ve ceza ile ilgili tüm bilgileri görebilirsiniz. Bu cezanın ödeme işlemlerini ise mobil bankacılık, internet şubesi ve telefon bankacılığı yolları ile ödeyebilirsiniz.

HGS Kartı Bakiye Yüklemesi Nasıl Yapılır?

HGS kartınızı uzun yola çıkacağınız zaman sürekli olarak kontrol etmeniz tamamen sizin lehinize olacak bir durumdur. Bu kartlara bakiye yükleme işlemleri sadece ve sadece bankalara ait mobil uygulama, internet şubesi, fiziksel banka ve telefon bankacılığı yolları ile yapılabiliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı