Bankacılık

İş Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

İş Bankası Sanal Kart oluşturma işlemlerini bu yazımız aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzde geleneksel alışveriş yöntemlerinden çok sanal ortamlarında alışveriş yapmanın tercih edilmesi birçok güvenlik açığını da beraberinde getirmektedir. Bu durumun önüne geçmek amacıyla Türkiye İş Bankası’nın kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri İş Bankası Sanal Kart Oluşturma olarak bilinmektedir. Bu imkan sayesinde kredi kartınızdan tamamen bağımsız bir şekilde oluşturabileceğiniz sanal kart ile internet üzerinde yapmanız gereken alışverişleri güvenli ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sürekli internet üzerinden farklı farklı sitelerden alışveriş yapan biri olduğunuzu düşünüyorsanız bu durumda güvenlik konusunda önemli bir tehlike içerisinde olduğunuz söylemek gerekiyor. Beklenmedik anlarda alışveriş yaptığınız kartın içerisinde bilginiz dahilinde olmayan bir harcama ile karşılaşmamak için iş bankası sanal kart hizmeti imdadınıza yetişecektir.

İş Bankası Sanal Kart Limiti ve Sanal Kart Süresi

İş Bankası aracılığıyla internet alışverişleriniz sınırsız sanal kart sahibi olabilirsiniz. Banka bu uygulamayı devreye koyduğu günden bugüne kadar herhangi bir şekilde kullanıcılarının sanal kart oluşturmasının önüne engel koymadı. İş Bankası Mobil Uygulama, İş Bankası İnternet Bankacılığı ve Maximum Uygulaması aracılığıyla kolay bir şekilde istediğiniz kadar ve istediğiniz bakiyede sanal kart oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz sanal kartı alışverişinizi yaptıktan sonra kapatarak tekrardan yeni bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Açmış olduğunuz sanal kartın süresi tamamen sizin isteğinize bağlı olarak şekillenmektedir. Bu sanal kartı ister ömür boyu kullanın istersenizde anlık olarak kapatın.

Maximum Mobil “İşleminize Uygun Kart Bilgileri Bulunamamıştır.” Hatası Nasıl Çözülür?

İş Bankasından aktif olarak sanal kart alımı yapan kişisel bazı durumlarda sanal kartı iptal ettikten sonra yeni kart açarken bu hata ile karşılaşabiliyorlar. “İşleminize Uygun Kart Bilgileri Bulunamamıştır.” sorunu tamamen maximum mobil uygulamasından kaynaklı olup uygulamadan çıkış yapıp tekrar giriş yaptığınızda çözülecektir. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa bir süre bekleyip tekrar denemeniz kesin çözüm olacaktır.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Nasıl ve Nereden Yapılır?

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma adımlarını ister mobil bankacılık ister internet bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken bazı adımlar bulunuyor. Bu adımlar aşağıda sizlere liste halinde verilmiştir. Aynı zamanda iş bankası sanal kart oluşturma resimli anlatım ile sizlere anlatılarak işlemi daha kolay gerçekleştirmeniz hedeflenmiştir.

İnternet Bankacılığı ile Sanal Kart Oluşturmak

  1. İnternet Bankacılığına giriş yapmalısınız.
  2. Karşınıza çıkan pencerede Kartlarım > Sanal Kart > Başvuru sekmelerini sırasıyla takip edin.
  3. Arından son olarak sizden istenen bilgilerin seçimlerini yaparak İş Bankası İnternet Bankacılığı ile sanal kart oluşturma adımlarını tamamlayın.

Mobil Uygulama ile Sanal Kart Oluşturmak

  1. Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonunuzdan İş Bankası Mobil Uygulamasına giriş yapın.
  2. Ardından açılan pencereden sol üst köşede bulunan menü tuşuna tıklayın.
  3. Bu menü içerisinde Kartları > Sanal Kartlarım > Başvuru yolunu takip edin.

Maximum Uygulaması ile Sanal Kart Oluşturmak

  1. Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonunuzdan Maximum Mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Karşınıza çıkan pencerede aktif olarak kullandığınız kredi kartını göreceksiniz. Bu kredi kartının üzerine tıklayın.
  3. Sonrasında “Kart Ayarlarım” seçeneğine tıklayarak açılan pencerede “Sanal Kart Oluştur” sekmesine tıklayın.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı