Bankacılık

Kuveyt Türk Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Son zamanlarda alışveriş çılgınlığının fazlasıyla artması ve bu artışın sonucunda güvenlik açıklarının meydana gelmesi ile birlikte bankalar bu duruma önlem almak amacıyla bazı ürünleri kullanıma sundu. Bu ürünler müşterinin internetten alışveriş yaparken herhangi bir şekilde istenmeyen ödemelerden kaçınmasını sağlamaktadır. Bu konuda önlem alan bankalardan biri de Kuveyt Türk bankasıdır. Kuveyt türk sanal kart oluşturma imkanı vererek müşterilerinin güvenli bir şekilde alışveriş ortamına kavuşmasını sağlamaktadır. Bu banka sayesinde oluşturacağınız sanal kart ile limitleri ve sınırları tamamen sizin elinizde olan ve bunun yanı sıra fiziksel olmayan bir karta sahip olacaksınız. Bu kartı istediğiniz zaman iptal ederek yeni bir kart oluşturabilirsiniz.

Küveyt Türk Sanal Kart Oluşturma

Kuveyt Türk sanal kredi kartı başvurusu yapmak için gerçekleştirmeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir. Bu adımları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak alışverişlerinizi güvenli hale getiren sanal karta sahip olabilirsiniz. Kuveyt Türk sanal kart ücreti gibi ek ücretlerle sizleri karşılaştırmayarak imkanlar tanımaktadır.

  1. Kuveyt Türk İnternet Şubesi’ne giriş yapın ve ardından menüde bulunan Kartlar > Kuveyt Türk Sanal Kart Başvuru adımlarını takip edin.
  2. Kuveyt Türk sanal kart oluşturma adımlarının devamında sanal kartınıza bağlı olacak kredi kartını seçmeniz gerekiyor.
  3. Bu seçimide yaptıktan sonra alışverişlerde kullanacağınız sanal kartın bilgileri karşınıza çıkacaktır.
  4. Ekranda belirecek 16 haneli numara kart numaranızdır. Bunun yanı sıra size son kullanma tarihi ve güvenlik koduda iletilecektir.

Kuveyt Türk Sanal Karta Bakiye Yükleme

Kuveyt Türk sanal kart bakiye yükleme işlemini gerçekleştirmek için internet şubesine giriş yaparak menüden “Sanal Kartlarım” kısmına giriş yapmalısınız. Bu kısımda bulunan sanal kartınızı seçerek “Bakiye Yükleme” seçeneğini seçin. Bu seçenek ardından kartınıza yüklemeniz gereken bakiyeyi girerek işlemi tamamlayacaksınız.

Kuveyt Türk sanal kart sınırı hakkında herhangi bir bilgi vermemekle beraber istediğiniz kadar sanal kart oluşturabileceğinizi söylemektedir. Güvenli bir şekilde ödeme yapmak için kartınızı kullandıktan sonra kapatmak sizler için çok faydalı olacaktır. Her alışverişte farklı sanal kart kullanarak kendinizi sanal ortamda daha güvenilir bir konuma getirebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı