Tasarruf

Netflix Aboneliği ile Nasıl Tasarruf Edilir?

Netflix aboneliğiniz ile ilgili size yapacağımız öneriler sayesinde tasarruf edebilirsiniz.

Netflix’in Türkiye’de yayın hayatına başlamasıyla birlikte geleneksel televizyon alışkanlığımızdan bir çırpıda vazgeçerek dizileri, filmleri ve buna benzer birçok programı Netflix’ten takip eder olduk. Bu durum Netflix’in ücretli olmasıyla birlikte aylık gelirimizden bir miktar bu platforma ödeme ayırmak zorunda kalacağımızı gördük. Bu platforma üyelikler her ne kadar küçük ücretler olsa da ödemiş olduğunuz miktarı geniş zaman dilimine yaydığınızda büyük paraların ortaya çıktığını göreceksiniz. Bu sebeple Netflix ödemelerinizden tasarruf etmek için vereceğimiz taktiklerden yararlanmalısınız.

Abonelik Planının Seçimini Doğru Yapın!

Netflix’e fazla ödeme yapmamak için doğru bir şekilde vereceğiniz kararlardan en önemlisi ihtiyaçlarınıza yeterli olacak aboneliği seçmektir. Netflix’in kullanıcılarına sunmuş olduğu 3 farklı abonelik türü bulunuyor.

  1. Temel Plan : Aynı anda tek bir ekran / Aylık 17.99 ₺
  2. Standart Plan : HD kalite aynı anda 2 ekran / Aylık 29.99 ₺
  3. Özel Plan : HD ya da Ultra HD kalitesinde aynı anda 4 ekran / Aylık 41.99 ₺

Bu planlardan herhangi birini sizinle aynı anda netflix kullanacakların sayısına göre seçebilirsiniz. Eğer tek yaşayan bir öğrenciyseniz temel, karı – koca olarak yaşayan biriyseniz standart ya da kalabalık bir aile iseniz özel planı seçerek tasarruf edebilirsiniz.

Ortak Hesap Kullanmaya Çalışın!

Netflix aboneliğine ödenen paranın miktarını düşürmek için yapılacak en iyi şey bir arkadaş veya aile grubuyla tek bir hesap satın alarak toplu olarak kullanmaktır. 5 – 6 kişilik bir arkadaş grubunuz bulunuyorsa tek bir hesap satın alarak ve bunu temel plandan seçerek farklı zaman dilimlerinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde fazlasıyla tasarruf etmiş olacaksınız. Bu durumun yasal olmadığını düşünüyorsanız endişelenmeyin. Netflix’in CEO’su tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapılarak hesap paylaşmanın herhangi bir şekilde yasadışı olmadığı söylendi.

Yoğun Günler Sizi Bekliyorsa Netflix Aboneliğinizi Durdurun!

Eğer yoğun bir çalışma dönemi içerisine girdiyseniz dolayısıyla film izlemeye vaktinizde çok olmayacaktır. Bu durumda Netflix’e ödemekte olduğunuz ücretin boşa gitmemesi için faturalandırmanızı iptal ederek boş yere para ödemekten kurtulun. Hesap ayarlarınıza giderek iptal butonuna basmanız ödeme planınızı iptal etmek için yeterli olacaktır. Geri döndüğünüzde herhangi bir şekilde etkinleştirme ücreti ödemenize de gerek kalmayacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı