Bankacılık

Papara Komisyon Alıyor Mu?

Papara Komisyon Alıyor Mu?

Tüm dünya genelinde yaşanan Pandemiden dolayı artık online alışveriş konusunda yeni bir anlayış geliştirilmiştir. İnsanlar online alışverişi daha sık tercih etmeye başlamış ve bununla beraber online para transfer konusu önem kazanmıştır. Uzun bir zamandır hayatımızda olan papara da kullanıcı kitlesine dünya genelinde arttırmaya devam etmektedir. 20’den fazla ülkede aktif olarak kullanılan papara, sizlere online cüzdan imkânı sunmaktadır. Herhangi bir komisyon alınmadan papara hesapları arasında transfer yapmanızı sağlayan şirket, bunun için ekstra bir ücret talep etmemektedir. Yazımızın devamında papara hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Papara Banka Hesabına Para Çekme

Papara adresine girdikten sonra kayıt ol sekmesinden hızlı bir şekilde kayıt olabiliyorsunuz.  Kayıt olduktan sonra sizlerden istenen bilgileri giriş ekranına yazarak ve ardından telefonunuzu onaylayarak papara numarası sahibi oluyorsunuz. Daha sonra karşıdaki kişi size para göndereceği zaman papara numarasını kendisine veriyorsunuz ve para sizlerin hesabına 1 dakikadan az kısa bir süre içerisinde geçiyor. Daha sonra çek butonuna basarak tanımlı olan banka hesabınıza paranızı istiyorsunuz. Bu işlemde 10 saniye gibi bir zamanda tamamlanıyor ve papara hesabınızdan kendi banka hesabınıza para geçmiş oluyor. Üstelik bu işlem için sizlerden alınan bir komisyon olmadığı gibi cebinizden çıkan bir tutarda olmuyor.

Papara Hangi Bankalarla Anlaşmalı

Paparayı tercih edecek kullanıcıların en çok bizlere yöneltmiş olduğu soru ise paparanın hangi bankalar ile anlaşmalı olduğudur. Papara başta devlet bankaları olmak üzere tüm piyasadaki bankalar ile anlaşmalıdır. Yani günün her saatinde para hesabınıza kendi kişisel banka hesabınızdan para aktarabilirsiniz ve bunun dışında banka hesabınıza para üzerinden para çekebilirsiniz. Kafanıza takılan herhangi bir soru işareti olduğu zaman da canlı destek hattına bağlanarak günün her saatinde destek alabiliyorsunuz. Ayrıca papara çeşitli zamanlarda bazı kampanyalar düzenleyerek, sizlere avantajlı imkanlar sunmaktadır. Bunun dışında hesabınızda 10 TL olması ile beraber tüm ATM şubeleri üzerinden papara hesabınızdaki parayı nakit olarak çekebiliyorsunuz.

Papara Canlı Destek

Örnek olarak bir kişiye para gönderirken başınıza bir sorun geldiğini düşünelim ya da giriş bilgilerinizi unuttunuz ve hesabınıza hiçbir şekilde ulaşamıyorsunuz. Papara canlı destek hattına bağlanarak hızlı bir şekilde sorununuza çözüm bulabilirsiniz. 0 850 340 0 340 numarasını günün her saatinde ücretsiz bir şekilde arayarak canlı destek hattına bağlanabilirsiniz. Papara her ne kadar resmi internet sitesi üzerinden çeşitli soruların cevabını barındırsa da canlı destek hattı günün her saatinde müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Papara Hesabına Para Nasıl Yüklenir?

Öncelikle Papara’ya kayıt olduktan sonra giriş bilgileriniz ile para hesabınıza bağlanmanız gerekiyor. Papara mobil veya bilgisayar uygulamasından giriş yaptıktan sonra yatır butonuna tıklamanız gerekiyor. Bunun devamında papara hangi bankayı tercih edeceğinizi sizlere soruyor. Bankanın IBAN numarasını ekrana yazdıktan sonra banka hesabınızdan o IBAN numarasına transfer işleminizi gerçekleştiriyorsunuz ve ardından para yaklaşık 1 dakika içerisinde para hesabınıza geçmiş oluyor. Bu işlem için sizlerden alınan herhangi bir ücretin olmadığını söylemek isteriz. Daha sonra papara hesabınızdaki parayı da başka bir kişinin papara hesabına aktarabilirsiniz. Bunun için transfer butonuna basıyorsunuz ve son olarak karşıdaki kişinin papara numarasını yazıyorsunuz. Ekranda kişinin adı ve soyadı yazıyor. Devamında onay vererek paranız karşıdaki kişinin hesabına sorunsuz olarak geçiyor transfer ücreti ve komisyon gibi ücretler bu işlemde de alınmıyor. Tamamen ücretsiz olarak işlemi yapabiliyorsunuz. Ayrıca hafta sonları da dahil olmak üzere tüm resmî tatillerde bu işlem gerçekleştirilebiliyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı