İş Dünyası

Sermayesiz İş Kurmanın 4 Yolu

Sermayesiz iş kurmak birçok insanın hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için bazı etapları başarıyla geçmeniz gerekiyor.

Günümüzde çalışma şartlarının fazlasıyla ağırlaşması ile birlikte birçok girişimci ruhlu insan iş kurarak kendi işinin patronu olma düşüncesi içerisine girdi. Sermayesi olan kişiler için bu durum fazlasıyla kolay olurken herhangi bir şekilde sermayesi olmayan ve sermayesiz iş kurmak isteyen kişilerin varlığıda buna oranla artış gösterdi. Farklı farklı insanlardan bu konuda iç açıcı nitelikte olmayan tamamen karamsarlığa dönük fikirler almanız kaçınılmaz olsa da sermayesiz iş kurmak için yapmanız gereken ve sizi başarıya ulaştırıcak birçok formül bulunuyor. Bu konuda sizlere vereceğimiz tavsiyeler ile sermaye olmadan iş kurabilme yolunda emin adımlarla ilerleyeceğinizden eminim.

Aktif Olarak Düzenli Çalıştığınız İşi Bırakmayın

İleriye dönük planlarınız içerisinde iş kurarak kendi işinizin patronu olma konusunda düşünceleriniz var ise ileriye dönük planlarınızı kesin sonuçlar doğuracak şekilde yapmadan aktif olarak çalışıp gelir elde ettiğiniz işi kesinlikle bırakmamalısınız. İşinizi kurmuş bile olsanız liderliğini yaptığınız işi rayını oturtana kadar başkasının emrinde çalışmaya devam edin.

Banka Hesapları Hakkında Bilgi Sahibi Olan Kişilerden Yardım Alın

Bu konuda insanlardan yardım istemek belki de hiç olmayan sermayenizi bir anda ortaya çıkaracaktır. Geçmişte iyilik yaptığınız kişilerin sizlere borç verme gibi bir zaafiyeti olabileceğini bilmelisiniz. Bu sebeple banka hesaplarında para olduğunu düşündüğünüz kişilerle biraz daha samimi olun fakat niyetinizi belli etmemeye özen gösterin.

Takas Yolundan Faydalanmaya Çalışın

Aktif olarak çalıştığınız mesleğinizde tedarikçiler ile içli dışlı bir konumdaysanız onların tecrübelerinden faydalanmaya çalışın. Herhangi bir konuda sizin becerilerinizi onların becerileriyle takas etme yolu belki sizin içingelecekte kuracağınız işte yardımcı olacak nitelikte olabilir.

Başlangıçta İş Planı Hazırlayın

İş planını hazırlamadan plansız bir şekilde har vurup harman savurduğunuz bir işe odaklanmak sizin için aşırı derecede zorlu bir süreç olacaktır. Bu konuda bilgi sahibiyseniz ve vaktiniz varsa kendiniz yazmanız çok daha iyi olacaktır. Eğer vaktiniz yoksa başkasına sizin için işinizi planlaması adına yetki verin.Sermaye taleplerinizde sizlerden iş planını isteyeceklerdir. Bu iş planı belkide sermaye bulmak adına sizin en önemli yardımcınızdır bu konuya önem vermelisiniz.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı