İş Fikirleri

Sıfırdan Çiçekçi Dükkanı Açmak

“Sıfırdan bir çiçek işletmesinin nasıl açılacağı” sorusu istikrarlı kâr getiren faaliyetlerde bulunmayı planlayan girişimcilerle ilgilidir. Çiçekler her zaman bir metadır; kar sadece talep hacmine göre artar. Aynı zamanda, bu ürünün kırılganlığına dikkat etmek önemlidir, çiçekler yeterince hızlı bir şekilde bozulur. Bununla birlikte, hem kış hem de yaz aylarında eşit derecede popülerdirler.

Bir çiçek işini açmak yaşam tarzını zamanla değiştirir. Bu tür faaliyetler, doğa ile sürekli temas halindeyken ve insanlara neşe verdiğiniz için olumlu duygular ile doludur. Bununla birlikte, bu projenin uygulanmasına doğru bir şekilde yaklaşılmalıdır, bu da böyle zor bir ürünün satışından mümkün olan maksimum karı elde etmemize güvenmemizi sağlayacaktır.

Organizasyon Sorunları

Belirli bir işletmeyi kaydetme süreci belki de en kolay adımdır. Şirketiniz kaydolduktan sonra, bir kasa satın almanız ve vergi hizmetine kaydettirmeniz gerekir. Kendi baskınızı geliştirmek bir önkoşul değildir, bireysel bir girişimci onsuz yapabilir. Ancak, her tedarikçinin malları belgeler üzerinde damga olmadan serbest bırakmayı kabul etmediğini unutmayın.

Evrak

Satış noktası, boyutundan bağımsız olarak mutlaka Vergi numarası, Belediyeden izin, Mallar için fatura, Öneri ve şikayetler için bir kitabı ve esnaflar odasına kaydı olmalıdır.

Gerekli Yatırımlar

Girişim sermayesi esas olarak ekipman alımı ve perakende satış merkezinin tanıtımı için harcanmalıdır. Bir çiçekçi dükkanı için iyi bir reklam kampanyası şarttır. Prizin formatı bir pavyon ise, alıcıların dikkatini çeken ışık kutularına dikkat etmeniz gerekir. Bir kutunun maliyeti yaklaşık 2-3 bin lira.

Ürün Çeşitliliği

Çıkış küçük bir alanda bulunuyorsa, mağaza çeşitleri çoğunlukla taze kesilmiş çiçeklerden oluşmalıdır. Saksı çiçekleri ve ilgili ürünler genellikle büyük özel mağazalarda satın alınır. Ana ürün yelpazesi çalışma sürecinde oluşturulacaktır. Tatillerde, çiçek satışları arttığında, ek mal alımına dikkat etmelisiniz.

Önemli Noktalar

Bir çiçek işini açmadan önce, birkaç değişmez kuralı hatırlamanız gerekir. Birincisi, şımarık çiçekleri yedekleyemezsiniz. Likit olmayan malların satın alınması olası değildir ve sadece vitrin görünümünü bozmaktadır. Personel için parça başı ödeme şekli atamak daha iyidir, yani kazançları doğrudan satışlara ve kâra bağlıdır. Kural olarak, çiçekçi küçük bir maaş ve mağazanın kârının belirli bir yüzdesini alır.

Ve başka bir önemli nokta: çiçekçiye rahat çalışma koşulları sağlanmalıdır. Buket oluşturmak bir tür yaratıcılıktır, ancak uyanıklığınızı kaybetmemeli ve satıcının bütünlüğüne güvenmemelisiniz. Video gözetimi kullanarak prizin çalışmasını kontrol edebilirsiniz, bu en kabul edilebilir seçenektir.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı