Bankacılık

Yapıkredi Bankası Ön Ödemeli Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Yapıkredi Bankası Sanal Kart oluşturma işlemlerini bu yazımız aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinde aktif olarak rol alan kişilerin yapmış olduğu harcamaları daha güvenli hale getirmeleri için sunulmuş fırsatlardan en önemlisi sanal kart hizmetleridir. Harcama yaparken o harcamaya özel sanal kredi kartı oluşturma imkanı çağımızın en nadide özelliklerinden biridir. Firmaların tekrarlanan ödemelerden kaynaklı olarak oluşturduğu sorunların üstesinden gelmek için sanal kart hizmetlerinden faydalanmak banka müşterilerinin daha güvenli alışveriş yapması konusunda gerçekleştirmiş olduğu fırsatlardan biri olmaktadır. Aynı zamanda sanal kart limiti sahibi tarafından kredi kartına bağlı olarak belirlendiği için gereken miktarın üzerinde bir çekim yapılması imkansız hale getiriliyor.

Hızlı ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştireceğiniz prosedürlerin ardından sanal kartınızı oluşturabilecek ve internet üzerinde yapacağınız alışverişleri daha güvenli hale getirebileceksiniz. Sizin tarafınızdan belirlenecek olan kullanım süresi sayesinde kartınızı istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz. Yapıkredi Bankası ön ödemeli sanal kart oluşturma hizmetini herhangi bir şekilde kredi kartına sahip olmaksızın sunmaktadır. Banka kartınıza bağlı olarak oluşturacağınız sanal karta istediğiniz miktarda para yatırarak alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ne zaman isterseniz o zaman kartı iptal ederek yeni bir kart oluşturabilirsiniz. Banka müşterilerine yapıkredi sanal kart oluşturma limiti adına herhangi bir sınır koymamıştır.

Sanal Kart Ücretleri

Yapı Kredi Bankası sanal kart oluşturma imkanından faydalanan kullanıcılar herhangi bir şekilde ücret ödememektedir. Bu durumda banka hiçbir şekilde sizden sanal kart oluşturma başlığı altında ücret talep edememektedir. Sanal karttan yapmış olduğunuz harcamalar asıl kredi kartına ait faizlerden ve ücretlerden ekstreye yansıyacaktır.

Sanal Kredi Kartının Borç Ödemesi

Sanal kart ile alışveriş yaptıktan sonra ortaya çıkan borçlanma tamamen asıl kartınız ile ilgilidir. Bu alışverişten ortaya çıkan borçların ödemeleri asıl karta yapılacaktır. Bunun sebebi ise sanal kartın sadece güvenli bir aracılık hizmeti olmasıdır. Bundan kaynaklı olarak harcamaların ödemelerinin normal karta yapılması çok daha mantıklıdır.

Yapıkredi Bankası Sanal Kart Ücret İadeleri

Yapıkredi Sanal Kart ile yapacağınız harcamalarda geri dönüşümlü bir ücret iadesi gerçekleşecekse bu ücret iadeleri ancak ve ancak gerçek kartınıza yapılacaktır. Harcama yapmış olduğunuz miktar herhangi bir şekilde eksiklik olmadan asıl kartınıza yapılacaktır.

Yapıkredi Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Yapıkredi Bankası ile sanal kart oluşturma imkanından faydalanan müşteriler kesinlikle ve kesinlikle bankaya ait bir hesap kartına sahip olmak zorundadır. Bankanın vermiş olduğu kredi kartı olmasına gerek yoktur. Bunu bankamatik kartı ile de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık yoluyla sanal kart oluşturabilir ve iptal edebilirsiniz.

Yapıkredi İnternet Bankacılığı ve Mobil Uygulama ile Sanal Kart Oluşturma

  1. İnternet bankacılığına gerekli bilgileri girerek girişinizi gerçekleştirin.
  2. Kartlarım sekmesi altında bulunan “Sanal Kart” butonuna tıklayın.
  3. Karşınıza çıkan sayfada “Sanal Kart Oluştur” sekmesine tıklayın.
  4. Sonrasında kendinize göre sanal kartınızı oluşturarak devam edin.

Yapıkredi Bankası Sanal Kart Nasıl Kapatılır?

Yapıkredi Sanal tl kart silme işlemini gerçekleştirmeniz için bilmeniz gereken en önemli şey sanal kartınızın içerisinde herhangi bir şekilde bakiye bulunmaması gerektiğidir. Aksi halde banka sanal kartı kapatma işleminize izin vermeyecektir. Sanal kart bakiyenizi sıfırlamak için ise;

  1. Sanal Kartınıza giriş yapın.
  2. Alt kısımda bulunan “Diğer İşlemler” butonuna tıklayın.
  3. Bu kısımda bulunan “Bakiye Sıfırlama” sekmesi ile bakiyenizi sıfırlayın.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sanal kartınızı kapatabilir ve ardından yeni yapıkredi sanal tl kart oluşturma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı