Krediler

Ziraat Bankası Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi

Ziraat Bankası enerji bireysel enerji verimliliği kredisi adından da anlaşılacağı üzere enerji verimliliğini artırarak uzun dönemde tasarruf elde edilmesini sağlayan bir finansman şeklidir. Bu kapsamda ısıtma, yalıtım, aydınlatma, mantolama, beyaz eşya gibi ihtiyaçlar yer almaktadır. Bunları karşılamak amacıyla banka tarafından verilen verimlilik kredisinden yararlanılabilir.

Ziraat Bankası Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi İşlemleri

Ziraat Bankası tarafından verilen bireysel enerji verimliliği kredisi dahilinde yer alan işlemler açıkça ifade edilmiştir. Buna göre kapı ve çatı sistemleri, yalıtımlı pencere doğrama sistemleri, ledli ya da tasarruflu aydınlatma cihazları gibi verimli aydınlatma sistemleri, güneş enerjisi ile sıcak su ve aydınlatma sağlayan sistemler (radyatör, kazan, tesisat, panel vb.), radyatör, kombi, ısı paylaşım sistemleri, tesisat gibi doğalgaz dönüşüm sistemleri kredi kullanılabilecek işlemler arasında yer alır. Aynı zamanda bulaşık makinesi, buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi, klima, fırın, termosifon, kazan ve buna benzer a sınıf performansa sahip olan beyaz eşyalar için de kredi kullanılabilir. Ziraat Bankası kredi kapsamına konutun duvarı, zemini ve tavanının yangın, ses, su ve ısı yalıtımı ile dış cephe mantolama işlemlerini de dahil etmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi Özellikleri

Bireysel enerji verimliliği kredisi esnek vade ve faiz oranlarına sahip olacak şekilde verilir. Kredinin vadesi atmış aya varan seçeneklerde düzenlenmekte olup uygulanacak vade ve faiz oranı kişiye özel olarak belirlenir. Kredi başvurusu yapan kişinin sahip olduğu kredi notunun yüksek olması kredi koşulları açısından avantaj sağlayacaktır. Uygulanacak kredi koşulları ile ilgili fikir sahibi olabilmek adına bankanın internet sitesinde yer alan kredi hesaplama aracından yardım alınabilir.

Enerji verimliliği kredisi alacak olan kişilere banka tarafından hayat sigortası ürünü sunulur. Bu ürün Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş tarafından verilir. Banka şubeleri sigorta şirketinin acentesi olarak görev yapmaktadır.

Ziraat Bankası Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi Başvuru

Banka tarafından belirlenen standartlara göre bireysel enerji verimliliği kredi başvuruları banka şubeleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Bankanın şube ağı ile ilgili bilgilere internet sitesi üzerinden erişmek mümkündür. En yakın şubeye gidilerek kredi temsilcisi aracılığıyla işlem yapılabilir.

Bireysel enerji verimliliği kredisi için gerekli belgeler arasında kredi başvuru formu, başvuru yapacak kişiye ait nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi, ilgili kişinin çalışma durumunu ifade eden gelir belgesi gerekir. Banka bunlara ek olarak şubeden başvurularda ekstra belge isteme hakkına sahiptir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı