Krediler

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası eğitim kredisi üniversite, dershane, okul ya da kurs masraflarının karşılanabilmesi amacıyla verilen bir kredi türüdür. Bu kredi sayasında eğitim hayatına ara vermek zorunda olanlar kesintisiz şekilde devam edebilme fırsatı elde edilmektedir. Genellikle kredi yüksek lisans eğitimi amacıyla tercih edilmektedir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Özellikleri

Atmış aya varan vade seçenekleri ile verilen Ziraat Bankası eğitim kredisi taksitli vadeli ya da kredili mevduat hesabı olarak kullanılabilir. Bu imkandan yararlanabilmek için maddi ya da şahsi teminat istenmektedir. Finansman ödemeleri kursiyer ya da öğrenci velilerine, kursiyerin ya da öğrencinin eğitim giderlerini üstlenen aile bireyine veya sürekli geliri olması halinde kursiyer ya da öğrenciye yapılabilir. Yapılacak olan ödemelerde banka hayat sigortası ürünü sunmaktadır. Bu hayat sigortası Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş’ye ait olup banka şubesi tarafından verilir. Şubeler sigorta şirketinin acentesi olarak görev yapmaktadır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası eğitim kredisi hesaplama işlemlerini bankanın internet sitesinde yer alan hesaplama aracıyla yapmak mümkündür. Buradan edinilen bilgiler tahmini değerler olup müşterilerin fikir edinebilmesi amacıyla verilmektedir. Hesaplama aracı kullanılırken kredi türü ve vade seçilir, faiz oranı ile ödeme sıklığı gibi bilgiler otomatik olarak ekrana gelmektedir. Banka kredi faiz oranını değiştirme hakkına sahiptir. İlgili bilgiler girildikten sonra hesapla kısmına tıklandığında aylık taksit tutarı, yıllık faiz oranı ve yıllık maliyet oranı tutarları öğrenilebilir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Gerekli Belgeler

Ziraat bankası eğitim kredisi için gerekli belgeler arasında krediye ait başvuru formu, eğitimle alakalı fatura ve belgeler, krediyi alacak kişinin çalışma haline göre gelir belgesi, kişinin nüfus cüzdanı, pasaportu ya da sürücü belgesi gerekir. Başvuru yapılan şube bunlara ek olarak başka belgeler de isteme hakkına sahiptir. Özellikle kredi notu düşük olan kişilerde teminat sağlaması adına çeşitli belgeler istenmektedir. Belgeler tamamlandıktan sonra kredi başvuruları en yakın Ziraat Bankası şubesi aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Başvurunun hangi şubeden yapılacağı kişinin isteğine bağlı olup her şubede kredi başvuruları ile ilgilenen temsilciler görev yapmaktadır.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı