Bankacılık

Ziraat Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

İnternet aracılığıyla yoğun bir alışveriş trafiğine sahip olan ve bu trafik içerisinde güvenliğinden şüphe duyan birçok insan olduğun aşikar bir durumdur. Bu konuya çözüm olarak getirilmiş bankacılık ürünlerinden biri de Sanal Kart hizmetidir. Tüketicinin yapmak üzere olduğu alışverişte kullanması için isteğe bağlı olarak üretilen sanal kartlar rahat ve güvenli bir ödeme yöntemini açığa çıkarıyor. Bu sayede yaptığınız alışverişleri takiben asıl kartınızdan bilginiz dışında herhangi bir ödeme alınmıyor. Neticesinde tekrarlanan ödemelerden de kurtulmuş oluyorsunuz. Günümüzde birçok bankanın bu hizmeti kullanıcılarına sunması her müşterinin güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamasına sebebiyet vermektedir. Ziraat Bankası’da kullanıcılarına kolay ulaşılabilir bir sanal kart hizmeti sunarak internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanalıyla Ziraat Bankası sanal kart oluşturma adımlarını gerçekleştirme imkanı veriyor.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma

Ziraat Bankası müşterileri sanal kart oluşturma hizmetinden faydalanmak için internet bankacılığı ve mobil uygulama kanallarını kullanabiliyor. Bu imkanlar sayesinde yazımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi güvenli alışveriş fırsatı bulunuyor. Aşağıda belirteceğimiz adımları takip ederek sanal kart oluşturma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Sanal Kart Oluşturma

  1. İnternetin kullanılabilir olduğu herhangi bir yerden internet bankacılığı girişinizi gerçekleştirin.
  2. Karşınıza çıkan menüden Kartlarım > Kredi Kartlarım yolunu takip edin.
  3. Açılacak pencerede “Sanal Kart İşlemleri” seçeneğine tıklayarak “Sanal Kart Oluştur” seçimini yapın.
  4. Bu adıma kadar Ziraat Bankası sanal kredi kartı oluşturma adımlarını başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

Şimdi ise Ziraat Bankası sanal kart para yükleme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bunu da yine aşağıdaki adımları takip ederek halledebilirsiniz.

  1. Sanal kartınızın limitini sanal kart oluşturma adımlarının akabinde gerçekleştirebilirsiniz.
  2. Bu noktada harcama yapacağınız tutarın girişini yaparak onaylayın.

Yukarıda belirtilen tüm adımları tamamladıktan sonra kullanıma açık olan sanal kartın bilgileri karşınıza çıkacaktır.

Ziraat Bankası Sanal Kart Ücretli mi?

Ziraat bankası ile sanal kart oluşturma işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanacağınız sanal kart için banka sizden herhangi bir şekilde ücret talep etmemektedir. Asıl kullanmış olduğunuz kredi kartının kendine ait olan ücretlerinin sanal karta yansıtılmayacağını bilmelisiniz. Bunların yanı sıra Ziraat Bankası sanal kart oluşturma limiti yıllık 10 adet ile sınırlıdır. Bu miktarı geçtiğiniz durumlarda sanal kart oluşturma işleminiz engellenecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı